Partneři

Hlavní partneři:
Banner

Děkujeme...

Najdete nás i na:

Home
Nejnovější události
Noční pátrací akce PDF Tisk Email

V noci 3.4.2009 proběhlo rozsáhlé pátrací cvičení. Akce byla zaměřena na orientaci v terénu a plnění jednotlivých úkolů.
Jednotka postupovala dle souřadnic pomocí GPS přístrojů na určená místa, kde zjišťovala předpokládaný výskyt pohřešované osoby. Při pátrání byl prováděn průzkum ve starých ruinách, roklích, lomech, štolách a jeskyních. Postup byl realizován náročným terénem za časté nutnosti použít lanovou techniku. Po nálezu a ošetření osoby byl v první části proveden transport pomocí improvizovaných prostředků na vzdálenost cca 1,5 km skrze strmou rokli. Druhá osoba byla transportována neprostupným terénem zhruba 4 km až na místo přistání vrtulníku.

Celý článek...
 
Součinnostní cvičení v Ústí nad Labem PDF Tisk Email

Dne 21.3.2009 jsme se zúčastnili společného cvičení na železničním mostě v Ústí nad Labem. Byla vyzkoušena záchrana osoby z/do člunu v evakuačním postroji tak i v nosítkách.
Ve spolupráci s SDH UNL2 a SDH Střekov proběhlo několik simulovaných akcí, které mohou nastat jak při povodních na při jiné mimořádné události na či pod mostní konstrukcí.

Celý článek...
 
Školení práce ve výškách PDF Tisk Email
O tomto víkendu proběhlo již po několikáté školení specialistů pro práci ve výškách. Tradičně se první den a část druhého dne věnoval praktickému nácviku. Důraz ve výcviku byt věnován na správné jištění a kotvení, postup na laně a v neposlední řadě řešení několika mimořádných situací. Druhý den proběhla teoretický výuka a na závěr zkoušky. Ty se zkládaly z písemného testu a praktické části. Všichni frekventanti závěrečnou zkoušku úspěšně složili.
 
Slavnostní otevření lezeckého polygonu PDF Tisk Email

Naše jednotka byla, vzhledem k dlouhodobé spolupráci, pozvána firmou Singing Rock na slavnostní otevření lezeckého polygu. Zde jsme předvedli v průběhu dvou dnů několik ukázek záchrany pomocí lanové techniky.

Celý článek...
 
Valné shromáždění PDF Tisk Email
V sobotu 31.1.2009 proběhlo jako každý rok valné shromáždění občanského sdružení. Byla zhodnocena činnost za předešlý rok. Zveřejněna výroční správa a informace o čerpání grantu. Taktéž byl představenstvem předložen plán na tento rok.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 Další > Konec >>

Strana 14 z 16

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!