Partneři

Hlavní partneři:
Banner

Děkujeme...

Najdete nás i na:

Home
Nejnovější události
RockJoy Rescue Workshop II PDF Tisk Email
Mlha za mnou, mlha přede mnou. Tak to jsem si říkali v sobotu ráno v lomu Alkazar v Srbsku u Berouna. O posledním zářijovém víkendu se zde konalo dobrovolné cvičení záchranných složek – hasičů, policie, vojáků, dobrovolných rescue teamů a lidí, kteří mají zájem o lanové techniky. Celé cvičení pořádala horoškola RockJoy společně s CRT a Hasiči-Rescue
Celý článek...
 
Komín PDF Tisk Email

Jeden z pravidelných výcviků jsme věnovali problematice záchrany z komínu. Akce byla připravena jako cvičný zásah. Na horním ochozu komínu se nacházela osoba, která vyžadovala zdravotní pomoc a následný transport dolů v nosítkách.

Celý článek...
 
Traverz Mexiko PDF Tisk Email

Víkend 8. a 9.5.2009 jsme strávili na známém lomu Mexiko v Českém krasu. Proběhlo zde součinnostní cvičení zaměřené na vybudování lanového přemostění lomu a transport zraněné osoby. Ti méně zdatní nacvičovali základní lanovou techniku.
K vystrojení traverzu bylo použito nové speciální lano firmy Sterling o průměru 13 mm a s extrémě malou průtažností.

Celý článek...
 
Sambar Steel 2009 PDF Tisk Email

I tento rok jsme se zúčastnili soutěže v technickém lezení. Soutěž Sambar Steel je zaměřená na překonání lanové dráhy dvoulanovou technikou a následně výstup po laně na 33 m. V sobotu proběhl závod jednotlivců a v neděli závod týmů. Ten byl zaměřen na transport nosítek v tříčlenných týmech.

Celý článek...
 
Soustředění záchranářů a hasičů Písek (14) PDF Tisk Email

O víkendu 24. - 26.4.2009 jsme se zúčastnili součinnostního cvičení v Písku.
Jedná se o již 14. běh cvičení, dříve pod názvem Red Cross Camp. Tentokrát bylo metodické zaměření na evakuaci a záchranu osob v zástavbě. Akce probíhaly kontinualně od páteční noci do nedělního rána. Všechny jednotky byly na "základně" připraveni na příjem zprávy o mimořádné události a poté k výjezdu. Některé akce probíhaly paralelně, jiné byli zaměřeny jen pro malou skupinu zasahujících, další pak pro většinu přítomných týmů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 Další > Konec >>

Strana 13 z 16

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!