Partneři

Hlavní partneři:
Banner

Děkujeme...

Najdete nás i na:

Home
Nejnovější události
Soustředění záchranářů a hasičů Písek (15) PDF Tisk Email

I tento rok jsme se ve dnech 12. - 14.3.2010 zúčastnili součinnostního cvičení v Písku. Celá akce byla koncipována formou neočekávaných výjezdů ze základny. Větší část byla zorganizována v areálu bývalých kasáren a v přilehlém okolí města. V kasárnách byly dislokovány všechny zasahující jednotky. JSDH s CAS, tak zdravotní záchranáři se sanitkami, armáda a další dobrovolné jednotky se průběžně zapojovaly do malých individuálně zaměřených zásahů, tak i do velkých součinnostních událostí.

Celý článek...
 
Školení práce ve výškách PDF Tisk Email
O víkendu jsme zrealizovali již po několikáté školení specialistů pro práci ve výškách. Kurz byl určen pro lezce ovládající problematiku lanové techniky. Tentokráte se do řad veřejnosti zapojilo i několik členů z různých SDH. Tradičně se první den a část druhého dne věnoval praktickému nácviku. Důraz ve výcviku byl věnován na správné jištění a kotvení, postup na laně a v neposlední řadě řešení několika mimořádných situací. Druhý den proběhla teoretická výuka a na závěr zkoušky. Ty se skládaly z písemného testu a praktické části. Současně pokračuje výcvik zdravotních záchranářů lezců a členů jednotek dobrovolných hasičů.
 
ARO 328 TD PDF Tisk Email

Na konci léta bylo do výjezdu zařazeno nové vozidlo ARO 328 TD. Nahradilo naše původní vozidlo ARO 234 z roku 1995. To nám již nevyhovovalo hned z několika důvodů. Jednak stářím, spotřebou (obsah 2,5 l benzín) a především velikostí a spolehlivostí.

Celý článek...
 
Odstraňování sněhu PDF Tisk Email

V době letošní sněhové kalamity jsme byli poměrně zaneprázdněni odstraňováním napadaného sněhu ze střech. Volající byli v podstatě ze dvou skupin. Buď měli (oprávněný) strach o propadnutí rovné střechy pod tíhou mokrého sněhu nebo sníh hrozil pádem ze šikmých střech na kolemjdoucí osoby a zaparkovaná vozidla. Veškeré práce jsme dělali pomocí lanové techniky s ohledem na místní specifika.

Celý článek...
 
Ruiny PDF Tisk Email

Vyhledávání a záchrana osob v ruinách a starých budovách. Pro cvičení jsme využili areál Walter, a.s. v Jinonicích, kde v současné době probíhá demolice. Na programu cvičení bylo několik modelových situací. Záchrana osoby z podzemního kolektoru. Pátrání po osobě v ruinách bývalé kotelny. Záchrana osoby v bezvědomí ze strojovny na střeše budovy. Záchrana z komínového napaječe.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 Další > Konec >>

Strana 11 z 16

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!