Partneři

Hlavní partneři:
Banner

Děkujeme...

Najdete nás i na:

Home
Nejnovější události
Služby které nabízíme PDF Tisk Email

Dnes vám představíme služby, které nabízíme.

Pokud opomeneme zásahovou část, tak hlavní těžiště našich služeb je ve školení lanové techniky. Zaměřujme se na školení záchranných sborů a to od základního pohybu a jištění ve výškách až po lezecké specialisty. Taktéž školíme širokou veřejnost pro tzv. práci ve výškách. Našimi frekventanti jsou nejčastěji JSDH nebo dobrovolné záchranné organizace, tak i pracovníci nejrůznějších firem. Speciálně se také věnujeme záchranným týmům kynologů. Zde je seznamujeme se základy kotvení, vybudování lanového přístupu a především pohybu psovoda a psa po laně.

Celý článek...
 
Uzel na konci lana PDF Tisk Email
Uzel na konci lana.
Už je to skoro fenomén, který je ale pro stále mnoho lezců nepodstatnou věcí. Z mnoha nehod si ale dovolíme tvrdit opak - tedy je to věcí přímo životně důležitou.

Celý článek...
 
Záchrana osob PDF Tisk Email

Jednotka byla povolána k záchraně dvou žen (ročník 1928 a 1953) z chaty odříznuté rozvodněným Záhořanským potokem od komunikace. Osoby byly transportovány pomocí lanového traverzu přes rozvodněný potok. V okolí je jen těžko přístupný terén - rokle. Starší žena byla pro svůj zdravotní stav transportována v nosítkách. Druhá pak v evakuačním postroji.

Celý článek...
 
Pád ze sklaní plotny PDF Tisk Email

Jednotka 4.6. ve 20:04 zasahovala u pádu horolezce ze skalní stěny v Praze na Hlubočepských plotnách. Zraněná osoba byla po pádu při vědomí, fraktura LHK a susp. páteř. Po zajištění osoba transportována z rokle a následně z nepřístupného terénu po drážním tělese k vozu ZZS. Asistence PČR a HZS při transportu. Příčina nehody: špatně zkontrolovaná délka lan před slaněním a absence zajišťovacích uzlů!!!

pozary.cz

 
Houseboat PDF Tisk Email
V podvečer 2.6.2013 jsme provedli kotvení houseboatu na suchu ve Smíchovském přístavu proti stržení vodou. Voda dosáhla čáry ponoru a v současné době houseboat plave bezpečně ukotven.
Na žádost MÚ Petrov a MÚ Jílové u Prahy jsme připravení transportovat odříznuté osoby z chat v roklích a na skalách.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 16
24.10.2014
Nové fotografie a aktuality na našem fcb.

Náhodný obrázek

Ankety

Průzkum se provádí zpravidla v počtu:
 

Statistics

Počet zobrazení článků : 405255

Kdo je přihlášen?

Právě připojeni - hostů: 81 

Pro registrované(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!