Home Cvičení
Cvičení
Záchrana v lomu Tisk Email

Nácvik záchraných technik v lomu a lezecké oblasti. Cvičení bylo zaměřeno především na situace související s horolezeckými aktivitami a pádem z výšky.

Celý článek...
 
Cvičení plotny Tisk Email

Nad rámec pravidelných výcviků, kde se neustále procvičuje zvolená technika a metodika záchrany proběhlo v sobotu 27.3.2010 celodenní cvičení. Zaměřeno bylo na práci s vanou ve skalním prostředí, kotvení a pohyb záchranářů a transport zraněné osoby na šikmé ploše. Na to navazovalo i cvičení 31.3.2010 tentokráte ve skalním prostředí v Divové Šárce s obdobným charakterem náplně.

Celý článek...
 
Soustředění záchranářů a hasičů Písek (15) Tisk Email

I tento rok jsme se ve dnech 12. - 14.3.2010 zúčastnili součinnostního cvičení v Písku. Celá akce byla koncipována formou neočekávaných výjezdů ze základny. Větší část byla zorganizována v areálu bývalých kasáren a v přilehlém okolí města. V kasárnách byly dislokovány všechny zasahující jednotky. JSDH s CAS, tak zdravotní záchranáři se sanitkami, armáda a další dobrovolné jednotky se průběžně zapojovaly do malých individuálně zaměřených zásahů, tak i do velkých součinnostních událostí.

Celý článek...
 
Ruiny Tisk Email

Vyhledávání a záchrana osob v ruinách a starých budovách. Pro cvičení jsme využili areál Walter, a.s. v Jinonicích, kde v současné době probíhá demolice. Na programu cvičení bylo několik modelových situací. Záchrana osoby z podzemního kolektoru. Pátrání po osobě v ruinách bývalé kotelny. Záchrana osoby v bezvědomí ze strojovny na střeše budovy. Záchrana z komínového napaječe.

Celý článek...
 
Výcvik na lezckém trenažéru Jakub Tisk Email

Jeden z posledních pravidelných výcviků členů jednotky se odehrál na lezeckém trenažéru Jakub. Záchranáři si na složité konstrukci mohli vyzkoušet variabilní způsoby pohybu po technické stavbě a simulovat si všechna možná prostředí pro záchranu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 5 z 7

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!