Home Cvičení Cvičný zásah Vrabice
Cvičný zásah Vrabice Tisk Email

Hlášení pádu skupiny horolezců v lezecké oblasti. Navigace na místo události. Pátrání po osobách v neznámém terénu.

Zásah komplikovala navigace na místo události a poměrně náročný terém pro přístup vozidlem. Po příjezdu na předpokládané místo události byl zahájen průzkum a následně pátrání po osobách volajích o pomoc. Po několika minutách byli nalezena první osoba sedící u paty skály s tržnou ránou na hlavě. Osoba byla dezorientovaná a s příznaky DM. Dále byla nalezena osoba po pádu na skalní římce o cca 10 m níže. Osoba byla při vědomí a komunikovala. Poranění hlavy, páteře, žeber a břicha. Bylo zjištěno, že někde po dní se nachází druhá osoba spolulezkyně a neozývá se. Lezeckým průzkumem byla osoba objevena na plotně o další několik metrů níže. Osoba v bezvědomí, mnohočetné fraktury a zhmožděniny. Otevřená fraktura LDK. Při manipulaci masivní krvácení. Celou situaci ztěžovala vzdálenost vozidla od skalní hrany a tím náročná situace na transport materiálu a posléze osob na louku k LZS.

lokalita: Vrabinec u Děčína
organizátor SDH UNL2

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!