Home Prevence a školení Školení JSDH na Alkazaru
Školení JSDH na Alkazaru Tisk Email

Ve spolupráci s hlavním pořadatelem SDH Praha - Kunratice proběhlo celodenní seznamovací školení - výcvik jednotek SDH z Prahy v lanových technikách. Cílem bylo přítomné jednotky seznámit s problematikou práce ve výškách a umožnit jim praktické vyzkoušení uvedené problematiky. Vše s ohledem, aby na závěr školení měli o mnoho více podkladů k rozhodnutí, zda-li je vhodné a potřebné se této problematice v jednotce detailněji věnovat.

Bylo vytvořeno několik stanovišť s různou problematikou. Hasiči slaňovali, stoupali po laně, zkoušeli záchranu, spouštění osoby pomocí evakuační lanovky a další speciáůní techniky. V průběhu dne prošli všechna stanoviště, probrali i metodické postupy a legislativní stránku věci. Seznámili se s rozsahem používaného materiálu a v neposlední řade s personální, odbornou a především finanční náročností

pořadatel a organizátor: SDH Praha - Kunratice
metodické vedení a instruktoři: HASIČI - RESCUE

účastníci JSDH: Řepy, Letňany, Klánovice, Nebušice, Chuchle, Dubeč, Horní Měcholupy, Běchovice, Lipence, Ďáblice, Lochkov, Třebonice, Březiněves, Kolovraty, Libuš, Radotín, Dolní Měcholupy

Celkem se školení zúčastnilo cca 100 dobrovolných hasičů a cca 40 členů organizačního týmu.

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!