Home Prevence a školení Speciální práce ve výškách - zasněžování
Speciální práce ve výškách - zasněžování Tisk Email

Zasněžení střechy domu v Praze Chodově pomocí sněžného děla.

Ve dnech 14. a 23.2.2011 byla jednotka požádána o zajištění speciální práce ve výškách. Pro termovizní měření a zjišťování míst s odtáváním sněhu či naopak tvorbou námrazy bylo nutné zasněžit střechu objektu. S ohledem na počasí , které bylo dlouhodobě běz sněhových srážek bylo přikročeno k uvedenému postupu.
Pomocí jeřábu bylo vyzvednuto sněžné dělo na úroveň střechy. Napájení vodou bylo řešeno z CAS. Elektrickou energií z přistaveného agregátu. V průběhu zasněžování bylo třeba korigovat směr na základě proudícího větru. Taktéž ovládání sněžného děla bylo možné jen lokálně. Pro tvorbu námrazy na nosném systému bylo vždy nutné cca každých 45 minut dělo spustit dolů a námrazu odsekat. Na střeše (a v přilehlém okolí mezi domy) se podařilo vytvořit cca 20 cm vrstvu sněhu. Akce proběhla úspěšně a v současné době probíhá měření pomocí nainstalovaných detektorů a čidel.

SPOLUPRÁCE:

SDH Chodov 1+1 (CAS)

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!