Home Zásahy Záchrana v Alkazaru
Záchrana v Alkazaru Tisk Email

Při cvičení záchraných technik v lezecké oblasti Alkazar jsme byli svědky nehody, u které jsme provedli prvotní zásah.

Při činnosti několika horolezců bylo porušeno několik podstatných bezpečnostních zásad. Za prvé lezci s malým klukem (6 let) lezli všichni bez přilby. Za druhé, o etáž výše začala lézt další dvojice. Od nich se uvolnilo několik kamenů, ten největší (cca 10kg) naštěstí všechny minul, bohužel asi kilogramový kámen zasáhl malého chlapce. Okamžitě byly spuštěn dolů. Následovalo ošetření krvácející tržné rány na hlavě v délce několika cm. Chlapec byl v šoku. Volána ZZS, avšak s tím že auta jsou venku a nejbižší vozidlo pojede až z Hořovic. Chlapec byl tedy ošetřen a monitorován do příjezdu RZP. Stabilní, při vědomí a bez komplikací.

S ohledem na to čeho býváme často svědky na skalách, tak tímto apelujeme na všechny horolezce - používání přilby má svůj smysl! Taktéž nepodceňujte zásady bezpečného lezení. Nikdy nelezte nad jinou skupinou nebo nenechte nad sebou nikoho lézt.. ikdyž máte přilbu!

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!