Home Prevence a školení Představujeme
Představujeme Tisk Email
PŘEDSTAVUJEME
Připravujeme pro vás sérii mini článků nazvanou „představujeme“. Budeme se vám snažit přiblížit o kus blíže náplň naší organizace, naše vybavení a v neposlední řadě členskou základnu.

Zásahová činnost jednotky HASIČI - RESCUE.
Základem je pátrání a záchrana v nedostupném terénu. Specializujeme se na pátrání a záchranu osob ve ztížených, především těžko dostupných podmínkách. A to samozřejmě nezávisle na denní době či meteorologické situaci.
Zaměřujeme se a vybavení je předurčeno především pro strmé svahy, rokle, skalní útvary, podzemní prostory a jinak nedostupná místa či objekty. Tedy na místa, kam se ostatní pátrači či záchranáři složitě dostávají nebo naopak nejsou předurčení problematice věnovat tolik času. Typicky celodenní prohledávání skalních útvarů či opakovaný průzkum desítek studní a kanálů. Pokud by se jednalo o zásah v jeskynním systému, spolupracuje se se SZS či pokud jde o důlní dílo dle zákona, vyžaduje se BZS. Samozřejmě jsme schopni zasahovat i u plošných pátracích akcí nebo provádět nejrůznější práce pomocí lanové techniky. Jde o práci na polomech, odstraňování předmětů z koryta vodního toku lezeckou technikou, stavbu protipovodňových hrází apod.

K tomu nám pomáhá rozličná technika, kterou si představíme v některých dalších článcích „představujeme“.
 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!