Home Cvičení SHaZ 16
SHaZ 16 Tisk Email

Ve dnech 16. - 18.3.2012 jsme zúčastnili součinnostního cvičení hasičů a záchranářů, které tentokrát hostilo SDH Čimelice. Základna byla ve sportovní hale v Čimelicích. Akce byly zorganizovány v přilehlém okolí města ale i tradičně v Písku.

Nasazení jednotky bylo v rozličných situacích. Hned první událost byla záchrana osob z rozhledny nad městem Písek. Následovalo vyprošťování osoby z konstrukce žebříku na silu, osoby ze zásobníku sypkých hmot nebo osoby zaklíněné mezi paletami stavebního materiálu či psychicky labilní osoby z trámové konstrukce budovy. Pro veřejnost byla připravena evakuace základní školy s rozsáhlým nasazením techniky. Naše družstvo zachraňovalo osobu v bezvědomí ze střechy budovy po odříznutí únikové cesty pomocí lanové techniky v nosítkách. Jako noční akce byl připraven rozsáhlý požár areálu budouv. Provedli jsme vyproštění osoby po pádu do výtahové šachty.

nasazení:

Zdravotníci

 • Posádka RZP Mnichovice
 • LSS o.s. Plzeň (medici)
 • ČČK Plzeň
 • Záchranáři Žatec

Jednotky SDH

 • Turkovice
 • Praha Nebušice
 • Příbram Březové Hory
 • Písek
 • Záhoří
 • Mnichovice
 • Čimelice
 • Hasiči – Rescue 1+4

Kynolog

 • JSDH Nepomyšl

 

odkaz pozary.cz

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!