Home Zásahy Zřícení stropu v Močálce
Zřícení stropu v Močálce Tisk Email

Jednotka ve spolupráci s HZS byla nasazena na průzkum podzemního prostoru Močálka, kde došlo po vydatných deštích ke zřícení stropu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno podezření na možný výskyt osob.

Při průzkumu bylo zjištěno zřícení cca 5 m3 materiálu a další nebezpečně hrozil pádem. Pro vyloučení výskytu zavlených osob byli povolání kynologové s atestem "S". S ohledem na nemožný průzkum další částii systému bylo rozhodnuto o zpřístupnění technologické šachty. Po sestupu lanovou technikou byl spuštěn i pes a následně byl proveden průzkum zbývající části. V rámci orientace v systému bylo použito naše mobilní GIS pracoviště.

nasazení jednotky: 1+4
datum: 23.6.2012
lokalita: Praha - Prosek, podzemní prostor Močálka
nasazené složky: PČR, H-R, ZZS, HZS + VS, kynolog ZBK Praha, kynolog MP Praha

článek pozary.cz

článek idnes.cz

foto: HZS Praha & Zdeněk Kozák a H-R Zdeněk Pinta

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!