Home Prevence a školení Den pro zdraví
Den pro zdraví Tisk Email

Opětovně jsme se zúčastnili Dne pro zdraví pořádaný SZŠ a VZŠ 5. května. Po celé škole představilo několik organizací své preventivní či na zdraví zaměřené programy. Namátkou PČR, HZS, MP, ZZS, dodavatelé zdravotnických pomůcek a vybavení a další. Jednotilvé studijní obory této školy (záchranáři, sestry, dietní sestry, porodní asistentky, atd.) zde předvedly své dovednosti a aktivně zapojily příchozí nívštěvníky. Akce byla zaměřena především na žáky základních a středních škol.

Na školní lezecké stěně jsme zajistili několi ukázek pohybu na laně, záchrany a transportu osob. Prováděli jsme odborný dohled nad studenty oboru zdravotnický záchranář, kteří předváději své dovednosti z lezeckého kurzu. Jako základní záchranný postup předvedli záchranu osoby v evakuačním postroji spolu se záchranářem směrem dolů. Dále jsme předvedli možné způsoby pohybu záchranáře po laně směrem dolů. Na závěr jsme provedli záchranu osoby visící na stěně budovy po pádu do lana hlavou dolů.

 

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!