Home Cvičení Cvičení na jeřábu
Cvičení na jeřábu Tisk Email

Cvičení na jeřábu z příhradové konstrukce. Jednotka procvičovala pohyb a záchranu osob z méně stabilní konstrukce. Pohyb pomocí smyček, háků nebo po chráněných žebříkách. Záchrana v evakuačním postroji a záchrana v nosítkách.

V rámci akce byl nejprve proveden výstup záchranářů na rameno jeřábu, pohyb až na konec, kde následoval sestup a výstup. Následně byla provedena záchrana zraněného pracovníka z nejvyššího bodu základny jeřábu v evakuačním postroji. Následovala záchrana z nakladače sypkých hmot a na závěr dne byla provedena záchrana obsluhy jeřábu. Suspektní AIM, indikace transportu v nosítkách, monitorace P a SpO2, aplikace O2.
V průběhu akce rameno jeřábu vykazovalo houpavý pohyb. Na ten si však záchranáři po krátké době přivykli a později ho při složitějších akcích ani nevnímali.

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!