Home Cvičení Soustředění záchranářů a hasičů Písek (15)
Soustředění záchranářů a hasičů Písek (15) Tisk Email

I tento rok jsme se ve dnech 12. - 14.3.2010 zúčastnili součinnostního cvičení v Písku. Celá akce byla koncipována formou neočekávaných výjezdů ze základny. Větší část byla zorganizována v areálu bývalých kasáren a v přilehlém okolí města. V kasárnách byly dislokovány všechny zasahující jednotky. JSDH s CAS, tak zdravotní záchranáři se sanitkami, armáda a další dobrovolné jednotky se průběžně zapojovaly do malých individuálně zaměřených zásahů, tak i do velkých součinnostních událostí.

Naše jednotka zasahovala u několika událostí. Např. evakuace osob z hořícího hotelu. Záchrana osoby po pádu ze skalní stěny lomu, kterou komplikovalo množství sněhu. Záchrana osob z částěčně zřícené budovy. Nejkomplikovanější byla záchrana ženy s laktační psychózou z komína budovy. Po příjezdu na místo byla na komíně objevena žena, pod ní na střeše budovy byl nalezen muž pravděpodobně po pádu v bezvědomí a s podezřením na poranění páteře a novorozenec. Po stanovení priorit byla žena na komíně zajištěna a pod dozorem záchranáře a sevzajištěním tepelného konfortu uklidněna. Její transport byl odložen. Nejdříve byl transportován ke zdravotníkům novorozenec. Zajistil se tepelný konfort, vyšetřen a byl zafixován do vakuové dlahy. Současně se vyšetřoval muž v bezvědomí. Byl zafixován krřním límcem, vakuovou matrací a s monitorací životních funkcí byl spuštěn v nosítkách k záchranné službě. Poté byla postupně z komína na střechu spuštěna i zmíněná žena, zde dovyšetřena čekajícími zdravotníky a poté dolů ze střechy k vozidlům ZZS.

http://www.pozary.cz/rubriky/jsdh/soustredeni-hasicu-a-zachranaru-15-zaverecna-zprava_22822.html

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!