Home Zásahy Pátrání po Anně Janatkové
Pátrání po Anně Janatkové Tisk Email

Jednotka byla na žádost Policie ČR nasazena do pátrání po devítilleté Anně Janatkové v Praze Troji. Po dobu několika dnů jednotka vyjížděla na průzkumy podzemních prostor, zbytků sklepů po již neexistujících chatkách, kanalizačních sytémů a v neposlední řadě k velkému množství studní. Nalezené objekty byly plné odpadků, což ztěžovalo průzkum nebo byly částečně zasypané a zřícené.

Při pátrání v hustě zarostlém terénu bylo Policií ČR a Vojenskou policií objeveno několik poklopů a míst s předpokladem podzemních prostor. Průkumem bylo zjištěno, že se jedná o kanalizaci nebo o zbytky sklepení. Pro průzkum jednoho z prostor bylo nutné rozšířit zakrytý a částečně zasypaný vchod.
U studen se hloubka průměrně pohybovala od 12 do 16 m, s tím, že se ve spolupráci s HZS musela odčerpat voda. Následně byl proveden průzkum a vyloučen výskyt pohřešované osoby.
Pátrání taktéž proběhlo v lokalitě PP Velká skála a v neposlední řadě v areálu nedostavěného bazénu Šutka, kde se nachází velké množství kanalizačních a podzemních prostor.

nasazení jednotky: 1+4 - 1+7
pohotovost: 1+4
datum: 16. - 31.10.2010
lokalita: Praha - Troja, Kobylisy, Bohnice
nasazené složky: PČR, VP AČR, MP Praha, H-R, HZS Praha, ZBK Praha a další

Média:
Video ze zásahu
iDnes

Foto: (c) HASIČI - RESCUE, (c) Právo - Milan Malíček

 

Náhodný obrázek

(c)2009 Hasici-Rescue ; Powered by Joomla!